Kāds mums ir labums no grāmatu lasīšanas

Lasot grāmatas, mums ir unikāla iespēja apceļot visu pasauli. Grāmatu lasīšana palīdz mums atpūsties, savā veidā to pat var saukt par meditēšanu. Citi uzskata, ka grāmatas lasīšana var būt kā pozitīva veida atkarība. Tomēr ir arī citas lietas, kuras ir iespējams iegūt lasot grāmatas.

Ir zinātniski pierādīts, ka grāmatu lasīšana uzlabo veselību. Lieliski ir tas, ka grāmatu lasīšana spēj samazināt neiroloģisko slimību rašanos pat par 2,5 reizēm. Cilvēki, kuri ikdienā lasa grāmatas spēj justies labāk. Lasot grāmatas, viņi uzzina par slimībām, kā arī to, kā ātrāk izveseļoties. Cilvēki var ne tikai papildināt zināšanas, bet arī trenēt smadzenes, jo lasīšana stimulē smadzeņu mazās šūnas, jāsaka, ka ar muskuļiem, treniņa laikā notiek tas pats. Lasot, smadzenes tiek darbinātas un uzlabojas citas spējas: tu sāc justies možāks, prāts ir skaidrāks, kā arī asāks.

Lasītais spēj tevi padarīt gudrāku. Visiem ir pašsaprotami, ka bez jaunas informācijas iegūšanas un analizēšanas cilvēkā nenotiek attīstība. Toties cilvēkam pieaugot rodas doma, ka lasīšana ir priekš bērniem un jauniešiem. Bet, arī pieaugušiem cilvēkiem būtu jāatvēl 15 – 30 minūtes no savas dienas, lai izlasītu kādu grāmatu. Ir ļoti grūti sākumā atrast laiku grāmatas lasīšanai, ja ir ļoti aizņemta diena, bet to iespējams ir izdarīt agri no rīta, vai vakarā pirms gulēšanas. Ar lasīšanu ir iespējams uzzināt ko jaunu, attīstīt fantāziju, mudināt sevi uz jaunām idejām vai arī to realizēšanu.

Lasīšana palīdz palielināt cilvēku vārdu krājumu. Attiecīgi jo vairāk lasi – jo labāk vari izteikties runājot ar citiem ikdienā. Arī runas veids kļūst izteiksmīgāks un interesantāks. Arī ja strādā jebkurā profesijā, tavs priekšnieks leposies, ka darba kolektīvā ir kāds cilvēks, kurš spēj izteikt savu domu ar vairāk kā 3 vārdiem. Arī pašapziņa ceļas, ja saproti, ka spēj izteikt savu domu plašai auditorijai un neapmulst nozinot ko teikt. Lasot dažādas grāmatas, arī zināšanas par dažādām dzīves jomām palielinās, kas notikti ir ieguvums un ļaus kāpt pa karjeras kāpnēm ātrāk nekā pārējiem. Lasot ir svarīgi arī paralēli mācīties jaunas valodas, jo tas veicina valodas attīstību, uzlabo runas veidu un arī rakstītprasmi.

Vēl viens lielisks ieguvums, kuru ir iespēja iegūt laika gaitā lasot ir koncentrēšanās spēja un uzmanības noturēšana. Lai lasītu grāmatu, ir sevi jāpiespiež apsēsties un uz kādu laiku atslēgties no reālās pasaules, tādā veidā uzmanību vēršot tikai grāmatas lasīšanai. Tas arī palīdz ar koncentrēties dzīves situācijās. Toties, skumji ir tas, ka 4 cilvēki gada laikā neizlasa nevienu grāmatu, no tā secinot, ka cilvēki nav pašdisciplinēti. Ja nostāda mērķi un piespiež sevi vienas dienas laikā izlasīt vismaz 50 lappuses, tad gada laikā ir iespējams izlasīt vismaz 50 jaunas grāmatas. Kas sākumā šķiet maz, bet ar laiku uzlabosies prasme izteikt savu viedokli, koncentrēties uz savu darbu un vieglāk būs disciplinēt sevi.

Grāmatu lasīšana ir ne tikai savas dzīves kvalitātes uzlabošana, bet arī izklaide un atpūta vienā reizē. Daudz vairāk vērtīgāka ir grāmatas lasīšana par TV seriālu skatīšanos. Toties, ja tev ir draugi, kas nelasa tikai tādēļ, ka grāmatas iegādāšanās ir pārāk dārga, atgādini, ka tuvākajā bibliotēkā ir iespēja iegūt kādu grāmatu pilnīgi bez maksas. Arī grāmatas citās valodās ir iespēja iegūt daudzās citās interneta bibliotēkās.