Grāmatas ziemai

Ir iespējams atrast daudzas dažādu grāmatu, kuras derētu izlasīt aukstos un sniegotos ziemas vakaros. Ir jauki, ja ir iespēja brīvdienās apsēsties un bez steigas izlasīt kādu kaislīgu romānu, bet ko darīt ja ir laiks, bet nav grāmatas, kuru lasīt Grāmatu, kuras ir vērts izlasīt, ir ļoti daudz, bet šoreiz, mēs gribam pastāstīt par pieciem romāniem, kurus paņemot rokās aizmirsīsi par auksto laiku ārpus mājas.

Pirmā grāmata ir Reičelas Džoisas romāns Harolda Fraja neticamais svētceļojums. Šis romāns ir brīnišķīgs un raisa lasītājam pārdomas. Romānā darbība risinās ap kādu vīru. Kad izlasīsi šo romānu, tā liks tev vairāk apdomāt un novērtēt dzīvi, kas tev ir pašlaik. Tā liks apdomāt savas izvēles un pārdomāt vērtības. Galvenais varonis, par kuru ir grāmata, ir vecs vīrs, kurš nesen ir nonācis pensijā. Toties viņa mierīgās vecumdienas beidzās, kad viņš saņem zvani no senas draudzenes, ar kuru viņš nav runājis vairāk kā 20 gadus. Viņš saņem vēstuli, kurā Kvīnija atvadās no viņa. Toties saņemot šādu vēstuli, viņš uzreiz uzraksta atbildi, vēstuli aiznesot uz tuvāko pastkastīti, bet stāvot pie pastkastītes viņš sailgojas veco draudzeni redzēt dzīvē. Viņš nolemj līdz tuvākajam pansionātam iet ar kājām un nepārstāj domāt par viņu atkalredzēšanos. Viņš dodas ceļā bez speciālajiem apaviem, kā arī bez naudas, telefona vai lietus apģērba. Dodoties cauri Anglijas laukiem, viņš atceras par saviem jaunības laikiem un tā ir gan jaukas, gan sāpīgas. Atmiņās ir gan izjukusī laulības dzīve, gan nepiepildītie sapņi bērnu jomā. Toties viņš aizdomājas par to, ko viņš darītu, ja viņam būtu dota otrā iespēja.

Lindas Railijas romāns Meitene uz kraujas ir ļoti emocionāls un sievišķīgs. Šis romāns stāsta par attiecību likteni, pārpratumiem, kā arī spēju piedot. Pamatā ir divu dzimtu vēsturiskais fons. Galvenā varone ir tēlniece, kas dzīvo Ņujorkā. Grenija Raiena zaudējusi bērnu un aizmukusi no sava līgavaiņa uz savām bērnības mājām. Tajā pašā brīdī pilsētā ierodas Lailu dzimtas dīvainā meitene Aurora, kā arī viņas tēvs ar daudzajiem noslēpumiem. Grenija un Aurora sastopas okeāna krastā uz kādas vientuļas kraujas un abas saprot, ka viņu dzīvēm ir jābūt saistītām. Abas meitenes kļūst par labām draudzenēm, kaut arī to mātes brīdināja par otra dzimtu. Grāmatā, notikumiem ejot, tiek atklāti noslēpumi par katru dzimtu un to saistību jau vairāku gadu laikā. Šis gan nav autores labākais un pārliecinošākais darbs. Autore ir iekļāvusi daudzus paskaidrojumus, kas nebūt nebija vajadzīgi, jo bez tiem varēja arī iztikt. Šis romāns ir emocionāls un lasot var saprast, ka to ir rakstījis profesionāls autors, kuram šī nav pirmā grāmata. Tā pat tas arī nav ļoti “salds”, kā teiktu mūsdienu jaunieši. Ja esat iecerējuši sniegotos ziemas vakarus pavadīt mājās, tad šī grāmata būs tieši laikā, lai spētu sasildīties un iegūt mīlestības pilnu garastāvokli.

Turpinājums nākamajā rakstā