Grāmatas ziemai 2. daļa

Sallas Simukas romāns Sārta kā asinis ir autores pirmais triloģijas romāns. Šis romāns pasaulē lasītājus atstāja ar savaldzinātām sirdīm un uzreiz pēc izdošanas kļuva par bestselleru.

Grāmatā ir stāstīts par meiteni vārdā Lumiki. Ši meitene ir ļoti parasta vidusskolniece, kura jau piedzīvojusi nelaimīgu mīlestību. Meitene nelaimīgas sagadīšanās dēļ nokļūst narkotiku pārdevēju uzmanības centrā, kad fotolaboratorijā, kas atrodas skolā, viņa atrod naudu, kas izkārta žāvēties. Šī meitene domājot par savu vēsturi uzreiz vēlas palikt nepamanīta, toties šajā biznesā ir iesaistīta arī viņas draudzenes ģimene. Šī iemesla dēļ viņa arī nevarēja šo notikumu palaist gad acīm. Tā kā viņa ir nolēmusi iesaistīties un izpētīt šo litu, viņu sagaida pakaļdzīšanās, kā arī pārtop par skaistu vidusskolnieci, lai tiktu kādā ballē. Tā kā viņa vēlējās zināt vairāk, nekā vajadzēja, viņa tika iesprostota uz kādu brīdi saldētavā.

Grāmatā ik pa laikam ir uzsvērti kādi meitenes pagātnes rēgi un aprakstīti grūtie pienākumi. Tā kā Lumiki spēja ļoti labi palikt nemanāma, kā arī pārzināja maskēšanās tehnikas. Tā pat viņai bija ļoti laba oža, kas liek noprast, ka meitene ir augusi kādā spiegu nometnē. Tā kā šķiet, ka viņas vecāki nomira, kad viņa bija jauna, viņa centās izlauzties no nometnes un, nonākot līdz civilizācijai, mainīja savu izskatu, lai viņu neatpazītu. Toties lasītāja uzskati ir nepareizi, jo izlasot gāmatu, atklājas pavisam cita patiesība.

Otrā triloģijas grāmata (Balta kā sniegs) stāsta jau par iepazīto Lumiki, bet šoreiz tā dodas uz Prāgu brīvdienās. Prāgā viņa iepazīstas ar meiteni, kas ģērbusies visa baltā. Šī meitene apgalvo, ka ir viņas māsa, lai arī cik neticami tas šķistu, Lumiki atceras, ka viņai esot bijusi māsa, kura bija nedaudz vecāka par viņu. Toties šis fakts netiek apstiprināts un līdz pat grāmatas beigām lasītājam nav zināms, kas ir taisnība un kas ne.

Grāmatā, protams atklājas spraigs sižets, kurā Lumiki nokļūst atkal nepareizajā vietā un laikā. Viņa uzzin, ka viņas iespējamā māsa ir sektas dalībniece un sektas vadītājs nevēlas nekādus traucēkļus savā ceļā. Lumiki ar savām apveltītajām spējām pamana sīkumus, kas viņu saved kopā ar kādu Prāgas žurnālistu, kurš viņai palīdz atminēt visdažādākās mīklas un noslēpumus. Šī grāmata, noteikti, bija interesantāka par pirmo daļu un sižets bija daudz neparedzamāks un aizraujošāks.

Toties trešā grāmata (Melna kā ogle) stāsta par Lumiki vēlmi atrast atbildes uz viņas jautājumiem. Viņa vēlas noskaidrot, vai viņai tiešām ir māsa un, ja tā ir taisnība, tad kādēļ vecāki par to nekad nebija ieminējušies. Toties meklējot šīs atbildes, viņa atrod atbildes uz citu jautājumu – par viņas mīļotā Lieki noslēpumu. Tad, kad Lumiki atkal iemīlas, viņas mistiskais mīlnieks uzrodas un pārsteidz meiteni. Lumiki ir uzradies izsekotājs, kas arī visas grāmatas laikā uztur spriedzi. Izsekotājs sūta meitenei draudu vēstules un tajās atstāj ļoti daudz informācijas par Lumiki, tādā veidā katrs lasītājs var nojaust kurš ir tas cilvēks, kurš izsūta vēstules.