Grāmatas rudens vakariem

Kad dienas kļūst garākas un naktis īsākas, mums ir grūti pierast pie tumšā un drēgnā laika. Lai pavadītu savus vakarus mierīgi, piedāvājam grāmatu sarakstu, kuras noteikti ir vērts izlasīt rudenī.

Anšlavs Eglītis – Pansija pilī. Šis romāns ir autobiogrāfija, kas sevī ietver ļoti spraigu sižetu, kā arī daudz humora. Tā kā Eglītim piemīt laba humora izjūta, grāmata liksies ļoti labi saprotama un pat smieklīga. Autors raksta par kādu muižu Inciemā, ko viņam labāk patīk dēvēt par pili. Viņš šo pili uzskata par visskaistāko vietu uz pasaules un stāstā kredīti internetā tieši tev, ka pilī, kas ir viņa tēva mājas, kurš arī ir rakstnieks, jūtama mākslinieciska gaisotne. Viņš uzsver, ka tur vienmēr ierodas kādas labi pazīstamas personas, kas ir spilgti kultūras tēli. Tur ir bijuši tādi cilvēki kā gleznotāks Konrāds Ubāns, Romāns Sute, Ernests Bastiņš, Voldemārs Tone un daudzi citi.

Lasot romānu būs spēja labāk izprast 20. – 30. gadu kultūras dzīvi Latvijā. Anšlavam Eglītim ir viena ļoti laba īpašība – viņš pasauli, cilvēkus un notikumus saskata ar mīlestību un sirds gaišumu, toties šādu īpašību ir grūti saskatīt citos cilvēkos. Viņš ir ļoti ieinteresēts citu mākslinieku personībās, viņš vēlas izprast citu darbus un rīcības cēloņus. Tāpat Eglītis interesējas par komiskām situācijām un spilgtiem dīvaiņiem.

Vladimirs Kaijaks un Māra Svīre ir izveidojuši romānu Vēstule, kas spēj gan iepriecināt, gan arī skumdināt. Šo grāmatu līdz pusei ir rakstījis Vladimirs, otru pusi, kuru viņš nepaspēja, pabeidza Māra Svīre. Māra Svīre centās iztēloties, kā Kaijaks rakstītu turpinājumu un centās darbu izveidot viņa stilā. Pati autore uzsver, ka grāmatā ievietojusi vairāk notikumus un cilvēku rīcības, toties pati savos darbos sižetu nebūtu veidojusi tik dramatisku.

Gabrielas Cīrules romāns Kritiens uz augšu ir par sievieti, kas ir jauna un mūsdienīga. Doroteja ir sieviete, kurai, šķiet ar visu veicas, viņai līdzās ir mīlošs vīrs, daudz brīvā laika izklaidēm, kā arī lieliskas draudzenes. Šķiet, ka neko vairāk nevarētu vēlēties, dzīvojot Dorotejas dzīvi, toties viņas atkarība, kas traucē koncentrēties, ir diezgan netradicionāla. Viņai ir atkarība, tāda kā kaislība uz ēdienu. Viņa ir izmēģinājusi visas iespējamās diētas, kā arī citus svara zaudēšanas līdzekļus, toties nekas no tā visa nestrādā. Viņas sirds ir liela, toties augums vēl lielāks, kas viņas dzīvi nepasliktina, toties pašai tas nepatīk. Dzīvei ejot uz priekšu, viņas liekas svars sāk ietekmēt arī citu dzīves, kas nozīmē, ka tiek ietekmētas viņas attiecības gan ar vīru, gan draudzenēm.

Autorei izdodas problēmu risināt ar humoru, toties ar šo problēmu savā dzīvē saskaras gandrīz katra sieviete. Tā kā Doroteja ir liela, smaidīga un mīloša sieviete, dažkārt nākas pasmaidīt par viņas dzīvesprieku un humora izjūtu. Toties darbs ir ar lielu domu un nemanāmi tiek iepīti dažādi jautājumi, kas liek arī lasītājam aizdomāties vai tas, ko viņš dara ir nepieciešams viņa dzīvē. Šo grāmatu ir iespējams lasīt arī kā diētu rokasgrāmatu.